MENU

1 Μαρτίου 2024 Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πάτρα: Με ρεκόρ αθλητών ξεκινούν οι Περιφερειακοί Αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής – Όλο το πρόγραμμα Views: 328 Αθλητισμός, Ειδήσεις, Επικαιρότητα, Πάτρα/Δυτ. Ελλάδα

Πάτρα: Με ρεκόρ αθλητών ξεκινούν οι Περιφερειακοί Αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής – Όλο το πρόγραμμα

Advertisement

Οι ΕΓΟ και ΑΕΣΓΔΕ σε συνεργασία με τον Δήμο Πάτρας διοργανώνουν το Σάββατο 2 Μαρτίου από τις 10.00 έως τις 21.00 και Κυριακή 3 Μαρτίου από τις 11.00 έως τις 17.30 τους διασυλλογικούς και περιφερειακούς αγώνες Ρυθμικής Γυμναστικής Γ΄ περιφέρειας (Δυτ. Ελλάδος, Πελοποννήσου, Ιονίων Νήσων και Ηπείρου) στο κλειστό γυμναστήριο Ροϊτίκων.

Στον αγώνα θα συμμετάσχουν 125 αθλήτριες (Γυναίκες, νεανίδες και κορασίδες) με ατομικά προγράμματα και 5 ομάδες με προγράμματα ENSAMBLE τα σωματεία που θα λάβουν μέρος είναι:

1.      Α.Γ.Σ. ΕΠΤΑΝΗΣΩΝ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

2.      Α.Γ.Σ ΚΑΛΛΙΣΘΕΝΗΣ

3.      Α.Γ.Σ. ΠΥΡΓΟΥ ΙΡΙΣ

4.      Α.Γ.Σ. ΚΛΕΟΠΑΤΡΑ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

5.      Α.Π.Ο. ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

6.      Α.Ο. ΝΙΚΗ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ

7.      Α.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΡΓΟΥΣ

8.      Α.Σ. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ Η ΝΙΚΗ

9.      Α.Σ. ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

10.  Α.Σ. ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΣ

11.  Α.Σ. ΡΥΘΜΟΣ ΚΑΙ ΜΑΕΣΤΡΙΑ ΑΙΓΙΟΥ

12.  Α.Σ. ΡΥΘΜΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ

13.  Γ.Α.Σ. ΑΙΤΛ/ΝΙΑΣ ΘΟΑΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ

14.  Γ.Ε. ΠΑΤΡΑΣ

15.  Γ.Σ. ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

16.  Π.Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ ΕΥΖΗΝ

17.  Π.Α.Ο. ΦΙΛΙΑ 1988

18.  Φ.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

Για τον αγώνα αυτό ο αριθμός των αθλητριών και των συμμετεχόντων σωματείων αποτελεί ρεκόρ δείγμα της μεγάλης ανάπτυξης και των προσπαθειών της Ε.Γ.Ο. και Α.Ε.Σ.Γ.Δ.Ε. Αναμένεται να δούμε αθλήτριες να πραγματοποιούν προγράμματα υψηλού επιπέδου .

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΑΤΟΜΙΚΟΥ Α-Β-Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ (ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ)

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/3
10:00 – 11:15 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (2013) Γ ΕΠΙΠΕΔΟ
11:15 – 11:25 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
11:25 – 12:30 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (2012) Γ ΕΠΙΠΕΔΟ
12:30 – 12:40 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12:40 – 13:30 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (2011) Γ ΕΠΙΠΕΔΟ
13:30 – 13:40 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
13:40 – 14:50 ΓΥΝΑΙΚΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ (4 ΟΡΓΑΝΑ,)
14:50 – 15:30 ΑΠΟΝΟΜΕΣ
15:30 – 16:35 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ (2 ΟΡΓΑΝΑ)
16:35 – 16:45 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
16:45 – 17:40 ΝΕΑΝΙΔΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ Α ΟΜΙΛΟΣ (2 ΟΡΓΑΝΑ)
17:40 – 17:50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
17:50 – 18:45 ΝΕΑΝΙΔΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ Β ΟΜΙΛΟΣ (2 ΟΡΓΑΝΑ)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/3
11:00 – 11:40 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ (2 ΟΡΓΑΝΑ)
11:40 – 11:50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
11:50 – 12:35 ΝΕΑΝΙΔΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ Α ΟΜΙΛΟΣ (2 ΟΡΓΑΝΑ)
12:35 – 12:45 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
12:45 – 13:35 ΝΕΑΝΙΔΕΣ Β ΕΠΙΠΕΔΟ Β ΟΜΙΛΟΣ (2 ΟΡΓΑΝΑ)
13:35 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

ΑΤΟΜΙΚΟΥ A-Β-Γ (Α επιπέδου) & ENSEMBLE Α-Β-Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/3
19:00 – 19:40 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α ΕΠΙΠΕΔΟ
19:40 – 19:50 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
19:50 – 21:10 ΓΥΝΑΙΚΕΣ & ΝΕΑΝΙΔΕΣ Α ΕΠΙΠΕΔΟ (2 ΟΡΓΑΝΑ,)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/3
14:15 – 14:55 ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α ΕΠΙΠΕΔΟ
14:55 – 15:05 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
15:05 – 16:15 ΓΥΝΑΙΚΕΣ & ΝΕΑΝΙΔΕΣ Α ΕΠΙΠΕΔΟ (2 ΟΡΓΑΝΑ,)
16:15 – 16:30 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
16:30 – 16:50 ΑΓΩΝΑΣ ENSEMBLE (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ- ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ) 1η παρουσίαση
16:50 – 17:05 ΔΙΑΛΕΙΜΜΑ
17:05 – 17:25 ΑΓΩΝΑΣ ENSEMBLE (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ- ΝΕΑΝΙΔΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ) 2η παρουσίαση
17:25 ΑΠΟΝΟΜΕΣ

Comments are closed.